Czy TikTok będzie zakazany w Polsce?

Według źródeł na które powołuje się Wirtualna Polska, rząd w tajemnicy pracuje nad specjalnym prawem, które ma umożliwić zablokowanie TikToka w Polsce. Zdaniem urzędników, nowe regulacje mają wpłynąć tylko i wyłącznie na bezpieczeństwo Polski. 

Z informacji WP wynika, że propozycję przepisów, które umożliwią zablokowanie TikToka w Polsce przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji. Projekt nowego prawa został rozesłany do Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a konsultacje odbywają się w tajemnicy przed opinią publiczną

O przyszłości TikToka w Polsce będzie decydować kolegium ds. cyberbezpieczeństwa. Na jego czele stoi premier. W jego pracach uczestniczą m.in. szefowie MON, MSW oraz ABW i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. 

Ministerstwo Cyfryzacj potwierdza w odpowiedzi na pytania WP, że przepisy są obecnie konsultowane z innymi resortami. Docelowo mają trafić do ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Resort zapowiada, że projekt zostanie jeszcze poddany konsultacjom publicznym i – jeśli pojawią się do niego uwagi – to ulegnie zmianie. 

TikTok w Polsce ma ponad 2.5 mln użytkowników. Swoje konto na tym serwisie ma wiele osób publicznych i marek w tym między innymi prezydent Andrzej Duda, Robert i Anna Lewandowscy, Julia Wieniawa czy popularny serial M jak Miłość

Ministerstwo Cyfryzacji odniosło się do zarzutów WP we wpisie na Twitterze:

 

Powiązane zdjęcia:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on tumblr
Tumblr