Donald Trump chce zakazać używania TikToka na terenie USA

Prezydent Stanów Zjednoczonych oznajmił, że planuje zakazać używania aplikacji TikTok w USA. Micorsoft wyraził zainteresowanie kupnem TikToka. Prowadzi w tej sprawie rozmowy z właścicielem aplikacji – chińską firmą ByteDance. 

Prezydent  Donald Trump przekazał tą wiadomość na pokładzie samolotu Air Force One w drodze z Florydy do Waszyngtonu. „Zakazujemy ich działania w Stanach Zjednoczonych. Cóż, mam tę władzę. Mogę to zrobić za pomocą rozporządzenia wykonawczego lub czegoś podobnego”. 

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób prezydent miałby zakazać chińskiej platformie społecznościowej możliwość działania na terenie USA, a nawet czy ma takie uprawnienia. Donald Trump zasugerował jednak, że odpowiedni kroki mogą zostać podjęte już w sobotę.

Na całej sytuacji może skorzystać technologiczny gigant – firma Microsoft. O zainteresowaniu firmy kupnem TikToka i prowadzonych rozmowach, jako pierwszy poinformował reporter Fox Business Charles Gasparino. Póki co nie wiadomo, na jakim etapie zaawansowania prowadzone są negocjacje. Reporter przekazał jednak, że Biały Dom „jest głęboko zaniepokojony” działaniami Microsoftu.

 

Zamknięcia aplikacji na początku lipca nie wykluczał również wiceprezydent Mike Pompeo.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on tumblr
Tumblr