TikTok oficjalnie zakazany w USA

Prezydent Donald Trump wydał w czwartek zarządzenia, które zakazuje aplikacji społecznościowej TikTok i WeChat prowadzenia działalności w USA w ciągu 45 dni, jeśli nie zostaną sprzedane przez chińskie spółki macierzyste.

Nakaz dotyczący aplikacji TikTok po 45 dniach zakazuje „wszelkich transakcji dokonywanych przez jakąkolwiek osobę lub w odniesieniu do jakiejkolwiek własności podlegającej jurysdykcji Stanów Zjednoczonych, z ByteDance”. 

Ten ruch zwiększa presję na negocjacje w sprawie przyszłości popularnej aplikacji wideo poprzez potencjalną sprzedaż. Microsoft podał w niedzielę, że po rozmowie między CEO Satyą Nadellą a prezydentem kontynuuje rozmowy w sprawie nabycia aplikacji. Trump wyznaczył 15 września jako termin znalezienia kupca na TikToka z USA. Powiedział, że zaniechanie tego doprowadzi do zamknięcia aplikacji w kraju. W niezwykłej deklaracji Trump powiedział również, że jakakolwiek transakcja będzie musiała obejmować „znaczną kwotę” wpływającą do Departamentu Skarbu USA.

Donald Trump twierdzi, że TikTok „automatycznie przechwytuje ogromne ilości informacji od swoich użytkowników”, takie jak dane o lokalizacji oraz historie przeglądania i wyszukiwania, co „grozi zezwoleniem Komunistycznej Partii Chin na dostęp do danych osobowych i zastrzeżonych Amerykanów – potencjalnie umożliwiając Chinom Śledź lokalizacje pracowników i kontrahentów federalnych, tworzenie akt danych osobowych do szantażu i prowadzenie szpiegostwa korporacyjnego ”.

Powiązane zdjęcia:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on tumblr
Tumblr