Wzmocnienie prywatności i bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży na TikTok

TikTok ogłosił zmiany dla użytkowników poniżej 18 roku życia, mające na celu wprowadzenie wyższych domyślnych standardów prywatności i bezpieczeństwa użytkowników.

Ulepszone domyślne ustawienia prywatności

Od dzisiaj TikTok zmienia domyślne ustawienie prywatności dla wszystkich zarejestrowanych kont w wieku 13-15 lat na prywatne. W przypadku prywatnego konta TikTok tylko osoba zatwierdzona przez użytkownika jako obserwujący może oglądać filmy. A to wszystko, aby umożliwić młodym podejmowanie bardziej przemyślanych decyzji dotyczących prywatności w Internecie.

Dodatkowo TikTok wprowadza poniższe zmiany: 

  • Zwiększenie możliwości komentowania filmów stworzonych przez osoby w wieku 13-15 lat. Ci użytkownicy mogą teraz wybierać między przyjaciółmi lub nikim dla swojego konta
  • Zmiana ustawień Duet i Stitch – te funkcje będą dostępne tylko dla treści tworzonych przez użytkowników w wieku 16 lat i starszych. W przypadku użytkowników w wieku 16-17 lat domyślnym ustawieniem Duet i Stitch będą teraz znajomi.
  • Zezwalanie na pobieranie filmów wideo stworzonych przez użytkowników, którzy ukończyli 16 lat. Inni użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą zezwolić na pobieranie swoich filmów wideo, jednak w przypadku użytkowników w wieku 16-17 lat domyślne ustawienie zostanie zmienione na Wyłączone, chyba że zdecydują się je włączyć.
  • Domyślnie opcja „Zaproponuj swoje konto innym” jest wyłączona dla użytkowników w wieku 13-15 lat.

Zostają prowadzone również opcje:

  • Ograniczanie bezpośrednich wiadomości i hostowanie transmisji na żywo do kont, które ukończyły 16 lat.
  • Ograniczanie kupowania, wysyłania i otrzymywania wirtualnych prezentów dla użytkowników, którzy ukończyli 18 lat.
  • Umożliwienie rodzicom i opiekunom ustawiania barier ochronnych na doświadczeniach TikTok ich nastolatków za pomocą naszych funkcji parowania rodzinnego .

Powiązane zdjęcia:

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on tumblr
Tumblr