Randonautica – nowa niebezpieczna gra dla dzieci?

Coraz więcej twórców internetowych oraz ich widzów, sprawdza w wyszukiwarce informacje poświęcone nowej, tajemniczej aplikacji Randonautica.

Czym jest aplikacja Randonautica?

Aplikacja wymaga od nas dostępu do lokalizacji i „wymyślenia”zamiaru podróży. Bowiem twórcy uważają, że nasze myśli wpływają na rzeczywistość, dlatego wystarczy, że w trakcie ustawiania losowego punktu do którego mamy się udać pomyślimy o tym, co chcemy tam znaleźć, to właśnie to znajdujemy w tym miejscu.  O aplikacji zrobiło się naprawdę głośno po nagraniu, na którym grupa ludzi znalazła walizkę na plaży w Seattle, do której doprowadziła ich Randonautica. Kiedy na miejsce przyjechała policja, potwierdziła, że worek na śmieci wewnątrz walizki zawierał ludzkie szczątki.

Jak działa ta aplikacja?

Aplikacja bazuje na psychologicznej teorii. W skrócie chodzi w niej o to, że jeśli zwrócimy na coś uwagę to później zaczniemy to częściej dostrzegać w naszym otoczeniu. Ludzki mózg ma tendencję do wyszukiwania wzorców, powtórzeń i dopatrywania się sekwencji. Wiedząc o tym, śmiało możemy stwierdzić, że dzieje się tak przez dwa błędy poznawcze – uwagę selektywną i efekt potwierdzenia. Przez pierwszy niektóre informacje są dla nas bardziej istotne, a wszystkie inne ignorujemy. Drugi jest tendencją do brania pod uwagę tylko tych informacji, które potwierdzają nasze własne przekonania, nie zbaczając na ich prawdziwość.

Czy mamy się czego bać?

Absolutnie nie! Tak jak wcześniej wspominałam gra wykorzystuje nasze błędy poznawcze. Możecie nawet bez odpalania gry zrobić sobie test. Pomyślcie o losowym miejscu lub rzeczy i zobaczycie jak często nagle ją dostrzegacie. Tak więc bez obaw! Tylko nie zapuszczajcie się w niebezpieczne miejsca, która wskaże Wam lokalizacji gdy jednak zdecydujecie zagrać się w grę. 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on tumblr
Tumblr